خرید بلیط با ارز دیجیتال

رایاپارس ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
خرید بلیط با ارز دیجیتال

راه آهن ملی روسیه در تلاش بر این است که برای کاربرانش امکان خرید بلیط با ارز دیجیتال را فراهم نماید.

ارزهای دیجیتال پس از چندین سال، توانسته اند به رشد و رونق بالایی در جامعه دست یابند به طوری که در حال حاضر، کم‏ تر کسی را می‏ توان پیدا کرد که با واژه‏ ی ارزهای دیجیتال غریبه باشد. البته در طی این مدت مخالفت ها و کارشکنی های بسیاری برای جلوگیری از پیشرفت و توسعه ارزهای دیجیتال شده است ولی با این وجود ارزهای دیجیتال هم چنان با قدرت به حیات خود ادامه می دهند و هر روز نسبت به دیروز قوی تر می شوند. قدرت گرفتن ارزهای دیجیتال، بیش تر در پی کاربردی شدن این ارزها در جامعه می باشد یعنی هر چقدر که ارزهای دیجیتال بتوانند وارد زندگی روزانه ی مردم شوند و استفاده از آن ها بیش تر شود، بر قدرت ارزهای دیجیتال افزوده می شود.


در این بین اخبار زیادی از سراسر دنیا در مورد استفاده و کاربردی تر شدن ارزهای دیجیتال منتشر می گردد. در یکی از این موارد، اخیراً راه آهن ملی روسیه که با نام RZD شناخته می شود، قصد دارد در سیستم فروش بلیط و جا به جایی کالای خود از ارزهای دیجیتال استفاده نماید. راه آهن ملی روسیه با توجه به رونق و گسترش ارزهای دیجیتال و در راستای همراه شدن با این روند، این تصمیم را گرفته است. راه آهن ملی روسیه به عنوان بزرگ ترین راه آهن اوراسیا و سومین راه آهن دنیا شناخته می شود که همواره در پیاده سازی تکنولوژی ها و نو آوری های جدید پیش قدم بوده است.

همه روزه تعداد مسافران بسیار زیادی از سراسر اروپا و آسیا از خدمات و سرویس های راه آهن ملی روسیه بهره مند می شوند. در حال حاضر مسافران می‏ توانند به صورت نقدی و یا با استفاده از کارت های اعتباری از باجه های فروش بلیط راه آهن ملی روسیه، نسبت به خرید بلیط اقدام نمایند همچنین جا به جایی کالا نیز به همین شیوه صورت می گیرد که با آوردن امکان جدید خرید از طریق ارزهای دیجیتال، مشتریان و کاربران می توانند از وجود گزینه ای جدید بهره ببرند که به مراتب نسبت به روش های خرید دیگر بهینه تر می باشد. چرا که ارزهای دیجیتال در کل نسبت به روش های معمول جا به جایی پول هم دارای سرعت بیش تری بوده و هم این که از امنیت بسیار بیش تری برخوردار هستند.

البته این نمونه از سرمایه گذاری برای استفاده از ارز دیجیتال در صنعت راه آهن تنها نمونه نمی باشد بلکه در راه آهن سوئیس از دو سال پیش چنین امکانی وجود داشته و مسافران می توانند از طریق بیت کوین سفرهای خود را انجام دهند که باعث راحتی حال مسافران شده است.

در کل می توان گفت که اقدامات مثبتی مانند سرمایه گذاری راه آهن ملی روسیه بر روی ارزهای دیجیتال یک اتفاق بسیار مهم برای ارزهای دیجیتال محسوب می شود که باعث افزایش کاربرد و نیز افزایش اعتبار و قدرت ارزهای دیجیتال در بازارهای اقتصادی و جامعه خواهد شد.

کلمات کلیدی:

مطالب مرتبط

news
کشور رویایی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال

یک سال اخیر را می توان سال پیشرفت و شکوفایی ارزهای دیجیتال دانست. در این ...

بیشتر بدانید
news
همه چیز درباره پرفکت مانی

در دهه‏ ی اخیر زندگی بشر از جنبه های زیادی دچار تغییر و تحولات ...

بیشتر بدانید